telefon ZADZWOŃ DO NAS: 22 651 99 99

Pozbądź się nadmiernych kilogramów i ciesz się zdrowiem: program dla osób z nadwagą i otyłością

Jaka jest Twoja idealna masa ciała i jak ją osiągnąć? Jaka dieta jest dla Ciebie najwłaściwsza?

Zależy Ci na zdrowiu Twoim i bliskich? Zastanawiasz się, co robić, aby uniknąć chorób i cieszyć się zdrowiem, a nie wiesz, od czego zacząć? A może od dawna walczysz z nadwagą i nie wiesz już, co robić, aby zdrowo i skutecznie schudnąć? Brakuje Ci motywacji lub po prostu czujesz się zagubiona/y i nie wiesz, czy sobie poradzisz w oczekiwanej zmianie?
Dzięki indywidualnej terapii dietetycznej uda Ci się osiągnąć założony cel. Zapewnimy Ci profesjonalną opiekę i wsparcie, edukację, szczegółowe badania diagnostyczne oraz wzmocnienie i ciągłe podtrzymywanie motywacji. Pomożemy Ci w osiągnięciu prawidłowej masy ciała, w dokonywaniu właściwych wyborów żywieniowych oraz trwałej zmianie stylu życia.
Razem z dietetykiem klinicznym ustalisz szczegółowy plan dietetyczny, dzięki efektom kontrolowanych na wizytach z dietetykiem zyskasz poczucie własnej skuteczności i zobaczysz, że oczekiwane cele są osiągalne. Zależy nam na osiągnięciu celów, ale przede wszystkim na utrzymaniu trwałych zmian.

Indywidualne programy dietetyczne przygotowane są dla osób z nadwagą, otyłością, chcących przy pomocy specjalistów osiągnąć prawidłową masę ciała, zmienić styl życia i nawyki żywieniowe. Programy dietetyczne zawierają indywidualne diety i wizyty kontrolne. Indywidualna dieta opracowana jest na podstawie szczegółowego wywiadu żywieniowego przeprowadzonego na pierwszej wizycie, pomiarów antropometrycznych, dokładnej analizy składu ciała oraz dostarczonych przez Pacjenta badań. Dieta jest dostosowana pod względem kaloryczności do zapotrzebowania energetycznego Pacjenta, zawiera odpowiednie proporcje między białkiem, tłuszczem i węglowodanami oraz pokrywa dzienne zapotrzebowanie na wszystkie witaminy i składniki mineralne. Zawartość określonych składników diety jest zależna od wieku, płci, wzrostu, masy ciała oraz jednostki chorobowej. Mamy świadomość tego, że nawet najlepsza dieta nie będzie skuteczna jeśli nie jest możliwa w zastosowaniu, dlatego dietetyk opracowując dietę zawsze uwzględnia Twój plan dnia, czas jaki możesz poświęcić na jej realizację oraz preferencje smakowe. Wizyty kontrolne odbywają się co 2 tygodnie. Dietetyk sprawdza skuteczność stosowanej dietoterapii, przeprowadza wywiad dotyczący realizacji diety i otrzymanych zaleceń, wyjaśnia bieżące wątpliwości i wspólnie rozwiązuje z Pacjentem ewentualne przeszkody w ich realizacji, motywuje do dalszych zmian w sposobie żywienia. Na każdej wizycie kontrolnej dokonywane są pomiary antropometryczne oraz szczegółowa analiza składu ciała. Dietetyk monitoruje postępy w odchudzaniu, zmiany masy ciała oraz zmiany w składzie ciała.
Na podstawie badań dietetyk może korygować zalecenia i wprowadzić niezbędne zmiany w programie dietetycznym. W trakcie programu prowadzona jest edukacja żywieniowa, która pomoże Ci wykształcić właściwe nawyki żywieniowe. Na bieżąco identyfikowane są błędy dietetyczne i wprowadzane zlecone modyfikacje w diecie. Na wizytach kontrolnych stopniowo uczysz się jak powinna wyglądać prawidłowo zbilansowana dieta, jakie produkty wybierać na co dzień, jak pokonywać przeszkody w realizacji diety, dietetyk przekazuje pomocne materiały żywieniowe ułatwiające zastosowanie diety, przepisy kulinarne oraz wskazówki jak samodzielnie komponować zdrową dietę. Otrzymujesz praktyczne wskazówki jak schudnąć oraz plan aktywności fizycznej w celu zwiększenia efektów diety.
Dobór i czas trwania programu zależy od stopnia nadwagi /otyłości oraz indywidualnych potrzeb Pacjenta. W wyborze właściwego wariantu programu pomoże Ci dietetyk kliniczny na konsultacji wstępnej.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

Centrum Medyczne Unicare (Wilanów)

ul. Hlonda 2 lok. U8,
02-972 Warszawa

telefon 22 651 99 99
Centrum Medyczne Unicare Rembielińska (Targówek)

ul. Rembielińska 20,
03-352 Warszawa

telefon 22 651 99 99
Centrum Medyczne Unicare (Wola)

aleja Jana Pawła II 61 lok. 213,
01-031 Warszawa

telefon 22 651 99 99

GODZINY PRZYJĘĆ:

Przychodnia
pon. - pt. 8.00 - 21.00
sobota 8.00 - 15.00

Punkt Pobrań
pon. - pt. 8.00 - 12.00
sobota 8.00 - 12.00Aktualności

Flebolog – dr n. med. Łukasz Paluch w Unicare Wilanów
Zapraszamy na konsultacje i badania usg do flebologa dr n. med. Łukasza...
Pokaż więcej