telefon ZADZWOŃ DO NAS: 22 651 99 99

Diety medyczne / Dietoterapia chorób

Konsultacje w zakresie żywienia klinicznego oraz indywidualna dietoterapiapowinny być stałym elementem leczenia zaburzeń i chorób dietozależnych.
Warto zgłosić się do dietetyka w przypadku zaburzeń i chorób wymagających odpowiedniej diety, takich jak: otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, chorba Hashimoto, miażdżyca, podwyższony cholesterol, choroba refluksowa, choroba wrzodowa żołądka/dwunastnicy,  choroby trzustki i wątroby, kamica pęcherzyka żółciowego, zaparcia, zespół jelita nadwrażliwego, choroba uchyłkowa jelita grubego, kamica nerkowa, nowotwory, alergie i nietolerancje pokarmowe, celiakia,, osteoporoza, niedobory pokarmowe, niedokrwistość, niedożywienie, zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, zespół napadowego objadania się). Będąc naszym Pacjentem otrzymasz kompleksowe porady, zindywidualizowane zalecenia oraz dietę opracowane na podstawie wyników badań, dostosowane do jednostki chorobowej, stylu życia, czasu pracy oraz preferencji kulinarnych. Dla każdego pacjenta zostanie ustalony optymalny cel terapii.

Specjalnie opracowane przez nas programy dietetyczne były stosowane w dotychczasowej praktyce z powodzeniem i przynosiły trwałe efekty w przypadku ubytku tkanki tłuszczowej, obniżenia poziomu cholesterolu, unormowania poziomu glukozy, redukcji objawów wynikających z nietolerancji pokarmowych i innych chorób dietozależnych. Programy dietetyczne zawierają indywidualne diety i wizyty kontrolne. Indywidualna dieta opracowana jest na podstawie szczegółowego wywiadu żywieniowego przeprowadzonego na pierwszej wizycie, pomiarów antropometrycznych, dokładnej analizy składu ciała oraz dostarczonych przez Pacjenta badań. Dieta jest dostosowana pod względem kaloryczności do zapotrzebowania energetycznego Pacjenta, zawiera odpowiednie proporcje między białkiem, tłuszczem i węglowodanami oraz pokrywa dzienne zapotrzebowanie na wszystkie witaminy i składniki mineralne. Zawartość określonych składników diety jest zależna od wieku, płci, wzrostu, masy ciała oraz jednostki chorobowej. Mamy świadomość tego, że nawet najlepsza dieta nie będzie skuteczna jeśli nie jest możliwa w zastosowaniu, dlatego dietetyk opracowując dietę zawsze uwzględnia Twój plan dnia, czas jaki możesz poświęcić na jej realizację oraz preferencje smakowe. Wizyty kontrolne odbywają się co 2 tygodnie. Dietetyk sprawdza skuteczność stosowanej dietoterapii, przeprowadza wywiad dotyczący realizacji diety i otrzymanych zaleceń, wyjaśnia bieżące wątpliwości i wspólnie rozwiązuje z Pacjentem ewentualne przeszkody w ich realizacji, motywuje do dalszych zmian w sposobie żywienia. Na każdej wizycie kontrolnej dokonywane są pomiary antropometryczne oraz szczegółowa analiza składu ciała. Dietetyk monitoruje postępy w odchudzaniu, zmiany masy ciała oraz zmiany w składzie ciała.
Na podstawie badań dietetyk może korygować zalecenia i wprowadzić niezbędne zmiany w programie dietetycznym.
W trakcie programu prowadzona jest edukacja żywieniowa, która pomoże Ci wykształcić właściwe nawyki żywieniowe. Na bieżąco identyfikowane są błędy dietetyczne i wprowadzane zlecone modyfikacje w diecie. Na wizytach kontrolnych stopniowo uczysz się jak powinna wyglądać prawidłowo zbilansowana dieta, jakie produkty wybierać na co dzień, jak pokonywać przeszkody w realizacji diety, dietetyk przekazuje pomocne materiały żywieniowe ułatwiające zastosowanie diety, przepisy kulinarne oraz wskazówki jak samodzielnie komponować zdrową dietę. Otrzymujesz praktyczne wskazówki jak schudnąć oraz plan aktywności fizycznej w celu zwiększenia efektów diety.
W zależności od potrzeb Pacjenta i danego przypadku w trakcie realizacji programu dietetyk zleca badania krwi lub konsultację lekarską w celu dokładniejszego sprecyzowania diagnozy i dalszego postępowania.
Dobór i czas trwania programu zależy od stopnia nadwagi /otyłości, jednostki chorobowej oraz indywidualnych potrzeb Pacjenta. W wyborze właściwego wariantu programu pomoże Ci dietetyk kliniczny na konsultacji wstępnej.

Zalety indywidualnego programu dietetycznego oraz korzyści wynikające z udziału w programie:

  • indywidualne podejście do Pacjenta
  • indywidualna dieta, przepisy kulinarne dostosowane do Twoich preferencji smakowych
  • systematyczne monitorowanie zmian z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu medycznego
  • stałe wsparcie dietetyka, systematyczna kontrola efektów, wzmocnienie motywacji, odpowiedzi na pytania z zakresu zastosowania diety, chorób dietozależnych; rozwiązania, jak radzić sobie z dietą w trudnych dla Ciebie sytuacjach
  • edukacja żywieniowa, wykształcenie właściwych nawyków żywieniowych; zmniejszenie ryzyka powikłań wynikających z nieprawidłowego odżywiania / nadwagi / otyłości
  • osiągnięcie lepszego zdrowia i samopoczucia, dokonanie korzystnej zmiany w życiu

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

Centrum Medyczne Unicare (Wilanów)

ul. Hlonda 2 lok. U8,
02-972 Warszawa

telefon 22 651 99 99
Centrum Medyczne Unicare Rembielińska (Targówek)

ul. Rembielińska 20,
03-352 Warszawa

telefon 22 651 99 99
Centrum Medyczne Unicare (Wola)

aleja Jana Pawła II 61 lok. 213,
01-031 Warszawa

telefon 22 651 99 99

GODZINY PRZYJĘĆ:

Przychodnia
pon. - pt. 8.00 - 21.00
sobota 8.00 - 15.00

Punkt Pobrań
pon. - pt. 8.00 - 12.00
sobota 8.00 - 12.00Aktualności

Flebolog – dr n. med. Łukasz Paluch w Unicare Wilanów
Zapraszamy na konsultacje i badania usg do flebologa dr n. med. Łukasza...
Pokaż więcej