telefon ZADZWOŃ DO NAS: 22 651 99 99

Będę mamą: Program żywieniowy dla kobiet w ciąży i po ciąży

Program dla kobiet oczekujących dziecka. Zapewniamy konsultacje oraz zaplanowanie diet dla kobiet w ciąży oraz po ciąży. Otrzymasz profesjonalną opiekę dietetyczną – dietetyk kliniczny przekaże optymalne dla Ciebie zalecenia, ustali zapotrzebowanie energetyczne odpowiednie dla każdego etapu ciąży, zaplanuje dietę dostarczającą organizmowi właściwych składników odżywczych, poinformuje o zagrożeniach wynikających z niedoborów, zadba o prawidłowe przyrosty masy ciała, przekaże informacje jak zapobiec typowym dolegliwościom występującym w okresie ciąży i jak za pomocą diety wpłynąć na prawidłowy rozwój dziecka.
Zapewniamy opiekę dietetyka klinicznego przez cały okres ciąży oraz 3 miesiące po porodzie. W trakcie ciąży zmienia się zapotrzebowanie żywieniowe na określone składniki diety, zależnie od trymestru, dlatego, program żywieniowy zawiera dietę na każdy trymestr ciąży oraz dietę w trakcie karmienia, która wpłynie na jakość mleka i ułatwi Ci powrót do formy po porodzie (42 osobnych zbilansowanych menu). Stała kontrola masy ciała i diety w trakcie ciąży pozwoli po ciąży szybko wrócić do szczupłej sylwetki.

Dieta w okresie ciąży ma szczególne zastosowanie, po pierwsze ze względu na ograniczoną możliwość farmakoterapii, po drugie w celu pokrycia wzrastającego zapotrzebowania na określone składniki diety, a także w celu zmniejszenia ryzyka powikłań oraz właściwego rozwoju płodu i później dziecka (programowanie żywieniowe). Właściwa dieta w znaczący sposób wpływa na prawidłowy przebieg ciąży, obniżone ryzyko wystąpienia powikłań ciąży (m.in. nudności, zmęczenia, anemii, wahań nastroju, obrzęków, cukrzycy ciężarnych, stanu przedrzucawkowego), prawidłową masę urodzeniową dziecka oraz rozwój jego mózgu. Ponadto właściwe odżywianie oznacza dla Ciebie szybszy powrót do formy po porodzie. Badania wskazują, że nierównomierny przyrost masy ciała w trakcie ciąży, związany jest z nierównomiernym odżywianiem płodu i może być niebezpieczne dla dziecka, a niskie przyrosty masy ciała są przyczyną przedwczesnych porodów. Dlatego w tym kluczowym dla Ciebie i dziecka okresie zgłoś się do dietetyka, który będzie kontrolował czy przyrosty masy ciała są prawidłowe. Dietetyk pomoże Ci również w utrzymaniu prawidłowego stanu odżywienia.
Badania dowodzą, że niedożywienie w trakcie ciąży wpływa na zahamowanie procesów wzrastania, słaby rozwój dziecka, wewnątrzmaciczne opóźnienie wzrostu, większe ryzyko urodzenia dziecka z niską masą urodzeniową (ok. 2 kg i mniej), przedwczesne oddzielenie się łożyska, niskie zapasy witamin i składników mineralnych u dziecka, słaby układ immunologiczny.
Warto wiedzieć: Coraz więcej badań klinicznych wskazuje na istotny bezpośredni wpływ stanu odżywienia matki na ‘programowanie’ przyszłego rozwoju dziecka. Dzięki wykorzystaniu wiedzy z zakresu programowania żywieniowego i odpowiednio skomponowanej diecie podczas ciąży możemy obniżyć ryzyko wystąpienia u dziecka takich chorób metabolicznych jak cukrzyca, otyłość, a także nadciśnienie czy miażdżyca.
Pamiętaj! Jeżeli przyrost masy ciała w ciąży jest zbyt wysoki ryzyko niektórych powikłań również wzrasta.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

Centrum Medyczne Unicare (Wilanów)

ul. Hlonda 2 lok. U8,
02-972 Warszawa

telefon 22 651 99 99 (wewn. 1)
Centrum Medyczne Unicare Rembielińska (Targówek)

ul. Rembielińska 20,
03-352 Warszawa

telefon 22 651 99 99 (wewn. 2)
Centrum Medyczne Unicare (Wola)

aleja Jana Pawła II 61 lok. 213,
01-031 Warszawa

telefon 22 651 99 99 (wewn. 3)

GODZINY PRZYJĘĆ:

Przychodnia
pon. - pt. 8.00 - 21.00
sobota 8.00 - 15.00

Punkt Pobrań
pon. - pt. 8.00 - 12.00
sobota 8.00 - 12.00Aktualności

Flebolog – dr n. med. Łukasz Paluch w Unicare Wilanów
Zapraszamy na konsultacje i badania usg do flebologa dr n. med. Łukasza...
Pokaż więcej