telefon ZADZWOŃ DO NAS: 22 651 99 99 Unicare Wilanów 608 084 979 Unicare Rembielińska
Test NeoBona Advance oraz Test NeoBona Advance Plus

logo-neobona-small

Centrum Medyczne Unicare oferuje Test NeoBona Adnanced (oraz NeoBona Advanced Plus) to przesiewowy test nowej generacji nieinwazyjnej diagnostyki prenatalnej. Jest to badanie genetyczne, które analizuje wolne pozakomórkowe DNA płodu obecne w krwi matki.

Około 1% płodów posiada jakiś rodzaj aberracji chromosomowych. Tradycyjne badanie prenatalne, wykonywane w pierwszym trymestrze ciąży, dostarczają jedynie statystycznych wskaźników ryzyka. NeoBona wykrywa ewentualne aberracje chromosomowe płodu, wykorzystując najnowszą dostępną technologię.

DOKŁADNY:
Czułość ponad 99% przy Zespole Down’a i Patau, powyżej 97% przy Zespole Edwardsa

PROSTY:
Jednorazowe badanie krwi matki.

BEZPIECZNY:
Nieinwazyjny dla płodu

SZYBKI:
Wyniki dostępne w ciągu 14 dni roboczych

INNOWACYJNY:
Synlab umożliwia dostęp do najnowocześniejszej technologii, opracowanej przy współpracy z amerykańską firmą Illumina, światowym liderem w sekwencjonowaniu DNA

DOŚWIADCZENIE:
Europejski lider w diagnostyce

Test odpowiedni dla każdej matki i każdego rodzaju ciąży
– jest dostępny od 10 tygodnia ciąży
– może być wykonany również w przypadku wspomaganego rozrodu, w tym przy zapłodnieniu in vitro poprzez dawstwo komórek jajowych

– odpowiedni również w przypadku ciąż bliźniaczych
–  to genetyczne badanie prenatalne, które może być zlecone jedynie przez lekarza

Dlaczego wybrać NeoBona?
PEWNOŚĆ: daje rodzicom większą pewność, że najczęstsze aberracje chromosomowe płodu zostaną wykryte już we wczesnym etapie ciąży. To nieinwazyjne badanie nie niesie ze sobą zagrożeń dla matki i dziecka.

PROFESJONALNE DORADZTWO: jest jedynym dostępnym badaniem prenatalnym oferującym lekarzom wsparcie szerokiego zespołu ponad 600 specjalistów medycznych i ekspertów w dziedzinie genetyki z różnych krajów.

NAJNOWSZA TECHNOLOGIA: opracowana wraz z Illumina, światowym liderem w sekwencjonowaniu DNA, łącząca technologię i wiedzę, aby oferować innowacyjne nieinwazyjne badanie prenatalne.

FRAKCJA PŁODU: w przeciwieństwie do tradycyjnego badania, NeoBona mierzy wolne pozakomórkowe DNA płodu w próbce krwi matki, zwiększając niezawodność wyników. Jest to pierwszy test, który łączy w nowym algorytmie, ogromne możliwości sekwencjonowania, odsetek płodowego DNA, pomiar ilościowy i zmierzenie wielkości jego fragmentów, w celu uzyskania wiarygodnych wyników nawet przy niskiej frakcji płodowej.

DOŚWIADCZENIE: Synlab wykonało ponad 500.000 badań prenatalnych. NeoBona to wysoce innowacyjny test, który powstał na bazie dziesięciu lat doświadczenia we wspieraniu lekarzy i rodziców.

DOKŁADNOŚĆ: tradycyjne badania prenatalne, wykonywane w pierwszym trymestrze ciąży, polegają na analizie krwi i badaniu USG i pokazują jedynie statystyczne wskaźniki ryzyka, które są znacznie mniej wiarygodne niż NeoBona – test oparty na analizie rzeczywistego DNA płodu obecnego we krwi matki.

WYŻSZA SPECYFICZNOŚĆ: Specyficzność konwencjonalnych badań prenatalnych wynosi ok.95%. Innymi słowy takie badanie daje średnio 5% wyników fałszywie dodatnich, co oznacza, że na 100 zdrowych płodów, 5 jest klasyfikowanych z wynikiem pozytywnym i może być poddanych dalszym inwazyjnym procedurom. NeoBona umożliwia zredukowanie liczby wyników fałszywie dodatnich, uzyskanych w konwencjonalnych badaniach, praktycznie do zera (0,1%), zapobiegając w ten sposób znacznej liczbie zbędnych procedur inwazyjnych, zmniejszając tym samym ryzyko dla płodu.

WYŻSZA CZUŁOŚĆ: Czułość konwencjonalnych badań prenatalnych wynosi ok.90%. Oznacza to, że na każde 100 płodów z zespołem Downa, tradycyjne badanie nie wykrywa aż 10 przypadków. Czułość NeoBona jest wyższa niż 99% co oznacza, że wykrywa praktycznie wszystkie przypadki zespołu Downa.

Rodzaje testów NeoBona w Centrum Medycznym Unicare oraz Centrum Medycznym Unicare Rembielińska:

1. NeoBona Advanced = Trisomie 21, 18 i 13 + płeć płodu + zmiany w ilości chromosomów płciowych (X i Y)

Cena – 2250 PLN

2. NeoBona Advanced Plus = Trisomie 21, 18 i 13 + płeć płodu + zmiany w ilości chromosomów płciowych (X i Y) + mikrodelecje + trisomie 16 i 9

Cena 3100 PLN

Jakie rodzaje aberracji chromosomowych są wykrywane?

Najbardziej powszechne trisomie
Trisomia jest spowodowana obecnością trzech kopii chromosomu zamiast standardowych dwóch. NeoBona wykrywa następujące trisomie:

  • Trisomia 21 zwana Zespołem Downa, jest najczęściej występującą trisomią.
  • Trisomia 18 zwana Zespołem Edwardsa, charakteryzuje się wysoką częstotliwością występowania poronień i wysoką śmiertelnością.
  • Trisomia 13 zwana Zespołem Patau, również wiąże się z dużym ryzykiem poronienia i wysoką śmiertelnością.

 Zmiany w chromosomach płciowych
NeoBona wykrywa zmiany w ilości chromosomów płciowych, w tym:

  • Zespół Turnera (45,X), brak drugiej kopii chromosomu X u dziewczynek.
  • Zespół Klinefeltera (47, XXY), obecność dodatkowej kopii chromosomu X u chłopców.

Mikrodelecje i inne trisomie
NeoBona oferuje możliwość analizowania drobnych zmian w chromosomach, znanych jako mikrodelecje, a także trisomii 16 i 9.

Zapisy:

Centrum Medyczne Unicare (Wilanów) 226519999

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska (Targówek): 608084979