telefon ZADZWOŃ DO NAS: 22 651 99 99
Paź 18

Masaż (także dla kobiet w ciąży) w Unicare.

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy ścisłą współpracotwinowskię z fizjoterapeutą Stefanem Otwinowskim, który w obu naszych przychodniach będzie zajmował się pracą fizjoterapeutyczną z naszymi pacjentkami (i pacjentami), w tym także masażami i rehabilitacją kobiet w ciąży.

Szczegóły oferty poniżej. Zapisy: Wilanów: 226519999, Targówek: 608084979

Zapraszamy.

•    Masaż  i rehabilitacja kobiet w ciąży: masaż ten łagodzi przeciążenia powstające w przebiegu ciąży. Powodują one ból i tym samym utrudnienia w lokomocji. Dotyczy to szczególnie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, przedniej części ud oraz stóp. Ze względu na szereg zmian zachodzących w organizmie podczas pierwszych tygodni ciąży, masaż ten wykonuje się najczęściej od 12 tygodnia. Prowadzenie kobiet w trakcie ciąży i połogu, poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń rehabilitacyjnych wpływa bezpośrednio na lepsze samopoczucie oraz szybszy powrót do pełnej sprawności sprzed porodu. Korzystanie z zabiegów powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem prowadzącym. Masaż ten wpływa również korzystnie na stan kobiety po porodzie.

•    Masaż klasyczny (leczniczy): Masaż klasyczny to najpopularniejszy zabieg, znajdujący się w podstawowej ofercie każdego gabinetu masażu. W zależności od zastosowanej techniki, może on mieć różne działanie: wyciszające, pobudzające, przeciwbólowe, regenerujące, lecznicze, a nawet odchudzające. Masaż klasyczny wykorzystywany jest jako element wspomagający zwalczanie wielu chorób, w tym dolegliwości ortopedycznych, neurologicznych czy ginekologicznych. Znajduje też zastosowanie w ogólnych problemach zdrowotnych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

•    Masaż relaksacyjny: Masaż w pełnym spektrum powoduje zarówno reakcje fizyczne (bezpośrednie) na poziomie ciała, oraz (pośrednie) psychiczne lub mentalne a także energetyczne, a w niektórych kulturach także duchowe. Masaż relaksacyjny opiera sie na zasadach wykonywania masażu leczniczego, ale z mniejszym ukierunkowaniem na szybki efekt a większym na działanie odprężające, uspokajające oraz wyciszające. Wykonywany jest przy akompaniamencie relaksacyjnej muzyki oraz świec zapachowych.

•    Masaż sportowy: Masaż sportowy jest zbliżony do klasycznego masażu leczniczego, z tym, że w ramach tej techniki masaż wykonywany jest ze zdecydowanie większą siłą i energią. Celem masażu sportowego jest rozgrzewka dla mięśni i stawów oraz przygotowanie ich do wysiłku. Masaż sportowy  przyśpiesza wchłanianie przez organizm kwasu mlekowego (zakwasy) oraz likwiduje przemęczenie powstałe na skutek intensywnego wysiłku fizycznego.

•    Drenaż limfatyczny: pomaga zmniejszyć bądź zlikwidować obrzęki poprzez odprowadzenie zgromadzonej w tkance chłonki.

•    Masaż odchudzający – intensywny, mocny masaż, niekiedy bolesny, stanowiący uzupełnienie kuracji odchudzającej. Jego zadaniem jest rozbicie znajdujących się głęboko w tkance podskórnej komórek tłuszczu. Jednocześnie zmusza mięśnie do intensywnej pracy w obszarze masowanym, jednocześnie wymuszając spalanie tkanki tłuszczowej. Masowane obszary to uda, pośladki, biodra, brzuch i ramiona.

Światło Lecznictwo
•    Zabiegi z lampą Sollux: zastosowanie ciepłolecznictwa jakim jest czerwone światło lamp Sollux pozwala pozbyć się podrażnień wywołanych najróżniejszymi czynnikami. Światło podczerwone zalecane jest przy schorzeniach takich jak: stany pourazowe kończyn, bóle ucha, nosa i gardła, leczenie chorób reumatycznych, oparzenia, przykurcze, leczenie stłuczeń, przewlekłe i podostre stany zapalne nerwów, mięśniobóle, trudno gojące się rany.

•    Zabiegi z lampą Bioptron: kolor to energia. Każdy kolor ma swoją własną określoną długość fali i częstotliwość. W rezultacie, odbieramy kolory nie tylko za pośrednictwem wzroku, ale również absorbując go podświadomie poprzez skórę. Żółte światło lampy Bioptrom ma działanie holistyczne, aczkolwiek ten konkretny typ światła przede wszystkim łagodzi objawy alergii takie jak wysypka czy też zmiany trądzikowe. Jednocześnie światło to stosowane jest przy bólach reumatycznych, artretyzmie czy podagrze.

Cennik:

Masaż 60 min – 120zł

Masaż 30 min – 60zł

Sollux lub Bioptron- zabieg światłoczuły 15 min – 20 zł

 

Zapisy: Wilanów: 226519999, Targówek: 608084979

Zapraszamy serdecznie.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *